Slovak National Hill Climb Team podporuje Minirally Levoča


         Miro Majláth

Druhé kolo slovenského seriálu Minirally Cup odštartuje počas nadchádzajúcej soboty v Levočských vrchoch. Medzi súťažiacimi sa predstaví aj trojica jazdcov Slovak National Hill Climb Teamu.

Zimná súťaž, ktorá v pôvodnom kalendári Minirally Cupu nefigurovala, sa rozhodol jej organizátor zaradiť na základe mimoriadne dobrých snehových podmienok, ktoré v okolí mesta Levoča a hlavne v Levočských vrchoch v týchto dňoch panujú. Centrom súťaže sa stane obec Toryska, pričom trať samotného podujatia povedie po miestnych a lesných komunikáciách. Samozrejmosťou zimnej súťaže je možnosť používa pneumatiky s hrotmi.

d59b3927


O zimnej príprave niektorých jazdcov národného kopcového tímu sme už informovali. Tá bude pokračovať aj na už spomínanom Minirally Levoča, pričom v hlavnom štartovom poli sa priaznivcom rally súťaží predstaví Jozef Béreš mladší, päťnásobný absolútny slovenský rally šampión v spolupráci s vozidlom Lada VFTS.

Okrem Ďodiho však do Levoče smeruje aj ďalšia dvojica jazdcov, konkrétne Peter Florek s vozidlom Mitsubishi Lancer EVO X a Lukáš Lapdavskí s vozidlom Mitsubishi Lancer EVO IX. Obaja jazdci spoločne so svojimi vozidlami sa na Minirally Levoča predstavia v úlohe predjazdcov.

Navyše sa Slovak National Hill Climb Team dohodol s organizátorom aj na podpore tohto zimného podujatia.

Minirally Levoča štartuje dňa 18.2.2017. Organizátor pre súťažiacich pripravil trať, v rámci ktorej musia všetci súťažiaci absolvovať tridsaťšesť ostrých kilometrov. O tom, ako sa darilo jazdcom Slovak National Hill Climb Teamu vás budeme informovať po skončení podujatia.

Prečítajte si aj: