Slovak National Hill Climb Team ide do Cazinu po ďalšie zónové body


         Miro Majláth

V podstate ihneď po návrate z Jankovho vŕšku sa časť členov Slovak National Hill Climb Teamu vydala na ďalšiu cestu, tentokrát do bosnianskeho Cazinu na preteky zaradené do seriálu FIA Zóna strednej Európy.

Podujatie Grand Prix Cazin 2017 nie je pre slovenský národný kopcový tím žiadnym novým podujatím. Veď ešte v roku 2015 sa tu naposledy konalo dokonca aj jedno kolo slovenského kopcového šampionátu. Trať o dĺžke štyritisícsto metrov sa nachádza pri bosnianskom meste Cazin Ostrožac, pričom podujatie konajúce sa v dňoch 5.- 6.8.2017 je zaradené okrem chorvátskych a bosnianskych majstrovstiev aj do seriálu FIA CEZ Hill Climb Championship.

Na podujatí sa, ako sme už na začiatku povedali, predstavia aj traja jazdci Slovak National Hill Climb Teamu. Bude to Peter Ambrúz s vozidlom Vauxhall Vectra ST, Peter Kacvinský s Renaultom Clio Sport. Táto dvojica bude zbierať body v rámci FIA CEZ. Posledným jazdcom, ktorý tu bude bojovať o body v rámci seriálu FIA CEZ Historik Hill Climb Championship bude Miro Čiliak s formulou Metalex MTX 1-06.

„Na pretekoch v Cazine sme už boli veľakrát a tak presne vieme do čoho ideme. Je tu výborná organizácia a nádherná trať. Verím, že sa nám tu aj v tomto roku bude dariť a podarí sa nám všetkým pozbierať množstvo bodov do priebežnej klasifikácie zóny strednej Európy a zároveň príkladne reprezentovať Slovensko. Držte nám palce,“ povedal pred odjazdom Peter Ambrúz, šéf Slovak National Hill Climb Teamu.

O tom, ako sa jazdcom Slovak National Hill Climb Teamu darilo na podujatí Grand Prix Cazin 2017 vás budeme informovať.

Foto: Jozef Pisch

Prečítajte si aj: