Proplusco Slovakia Baba 2017 opravuje cestu na Pezinskej babe


         Miro Majláth

Presná stovka prihlásených súťažiacich týždeň pred uzávierkou prihlášok, ale aj oprava cesty na Pezinskej babe. Toto sú dnešné novinky podujatia Proplusco Slovakia Baba 2017.

Množstvo prihlásených jazdcov prevažne zo Slovenska a Českej republiky doslova bombarduje v posledných dňoch organizátora podujatia s otázkou „ako vyzerá cesta na Pezinskej babe.“ Odpoveď, že výtlky na ceste, ktorá sa už o jeden a pol týždňa stane pretekárskou traťou je vyriešená, keďže včera od skorého rána odštartoval organizátor Autoklub Slovakia Baba o.z. jej opravu.

„Na začiatku, keď sme začali vybavovať povolenia na preteky, bolo množstvo sľubov o oprave výtlkov na ceste z Pezinka na Pezinskú babu. Tých je tam neskutočné množstvo, ale ako to už u nás na Slovensku chodí, ostalo opäť iba pri sľuboch. Situácia sa nezmenila ani v posledných týždňoch a preto sme sa rozhodli opravu cesty, ktorá slúži nielen na preteky automobilov do vrchu, ale hlavne širokej motoristickej verejnosti, zaplatiť z rozpočtu podujatia Proplusco Slovakia Baba 2017. V utorok 27.6.2017 „odštartovala“ oprava výtlkov na celej trase pretekov. Mrzí ma, že napriek už spomínaným sľubom sme museli voliť túto variantu, ale inak sa nedalo,“ zhodnotil Peter Ambrúz, predseda organizačného výboru Proplusco Slovakia Baba 2017.

Ako máte možnosť vidieť na priložených fotografiách, práce na oprave sú v plnom prúde. Súťažiacim, ktorí sa ešte nestihli na podujatie prihlásiť ostáva čas ešte do 3.7.2017. Prihlasovací formulár nájdu záujemci o účasť na spomínanom podujatí na novej web stránke organizátora www.slovakia-baba.sk, ale aj na www.sams-asn.sk/prihlaska.

Podujatie Proplusco Slovakia Baba 2017 odštartuje v dňoch 7. – 9.7.2017 ako siedme a ôsme kolo Majstrovstiev Slovenska pretekov automobilov do vrchu 2017. Diváci si okrem tohto šampionátu budú mať možnosť dosýta vychutnať aj súboje nielen domácich jazdcov v rámci slovenských majstrovstiev, ale aj súboje o body v rámci FIA CEZ Historických automobilov, šampionátov Českej republiky, Maďarska. Navyše sa predstavia aj jazdci seriálov Slovenský kopcový pohár, České historické majstrovstvá, Česká trofej a jazda pravidelnosti Historických vozidiel.

Miro Majláth
tlačový tajomník Proplusco Slovakia Baba 2017

Prečítajte si aj: