L Racing Ostrá Lúka 2016 + Qualt Cup Myslava - Baška


         Miro Majláth

Dve víťazstvá, ale aj jedno druhé miesto v absolútnom poradí. To všetko stihol Slovak National Hill Climb Team v rámci posledného augustového víkendu.

0x8c2507

Najskôr šestica jazdcov Slovak National Hill Climb Teamu absolvovala predposledné podujatie Majstrovstiev Slovenska pretekov automobilov do vrchu 2016 na Ostrej Lúke pri Zvolene.

V rámci neho vybojoval Jozef Béreš mladší spoločne s formulou Tatuus Renault S2000 v sobotu druhé miesto, v nedeľu dokonca absolútne víťazstvo medzi viac ako päťdesiatkou súťažiacich.

K tomu to úspechu treba pripočítať aj sobotňajšie víťazstvo a druhé miesto v nedeľu Mira Čiliaka na formule Metalex medzi historikmi.

Výborný výkon podal v triede E1 do dvoch litrov Peter Ambrúz s vozidlom Vauxhall Vectra, ktorému po oba dva dni patrilo víťazstvo.

Peter Florek s Mitsubishi Lancer v skupine A, ale aj triede A nad dva litre rovnako nezaháľal a pridal do zbierky dve druhé miesta.

A s rovnakým umiestnením z Ostrej Lúky odchádzal aj Peter Kacvinský a jeho Renault Clio v triede N do dvoch litrov.

Sergej Škarpíšek sa na Ostrej Lúke predstavil v spolupráci s Oplom Kadett, pričom v sobotu dojazdil na treťom mieste v triede E1 do dvoch litrov, v nedeľu však už nedojazdil.

Po výpočte dobrých umiestnení treba jednoznačne konštatovať, že pre Slovak National Hill Clmb Team bolo podujatie L Racing Ostrá Lúka 2016 viac ako úspešné.

Aby toho však nebolo málo, Ďodi Béreš s Petrom Kacvinským sa z Ostrej Lúky v priebehu nedeľnej noci navyše presunuli na podujatie zaradené do seriálu Regionálneho Rally Pohára Qualt Cup Myslava - Baška, ktorý organizuje PD Autosport. Tu Ďodi spoločne s formulou Tatuus Renault S2000 vyjazdil absolútne víťazstvo a Petrovi Kacvinskému patrilo piate miesto v triede PD3.

„Bol to taký neplánovane predĺžený víkend, ale nebanujeme. Oba preteky boli super, všetko fungovalo a chalani dosiahli na výborné umiestnenia. Bodaj by takýchto víkendov bolo viac,“ zhodnotil Peter Ambrúz, šéf Slovak National Hill Climb Teamu.

Prečítajte si aj: