Grand Prix Cazin


         Miro Majláth

Nielen výborný výkon, ale aj efektnú ohňovú show predviedli jazdci Slovak National Hill Climb Temu v bosniackom Cazine.

14002490_10208714814899729_601030259_o

Nádherné letné počasie, výborne pripravená trať ale aj viac ako sto štartujúcich z viacerých európskych krajín. Také boli preteky v bosnianskom Cazine, na ktorých štart sa postavila aj trojica jazdcov bratislavského Slovak National Hill Climb Teamu.

Spomedzi nich najlepší výsledok dosiahol Peter Ambrúz jazdiaci na vozidle Vauxhall Vectra v skupine E1. Napriek tomu, že do tejto skupiny patria aj podstatne silnejšie a objemovo väčšie vozidlá, Petrovi sa podarilo dojazdiť na trinástej priečke absolútneho poradia, pričom navyše bral body za ôsme miesto v rámci seriálu FIA Zóna strednej Európy.

Rovnako Petrovi Kacvinskému jazdiacom v skupine N s Renaultom Clio RS sa podarilo výborne zabojovať, keď rovnako ako Ambrúz za svojim chrbtom zanechal aj niekoľko silnejších vozidiel a deviatym miestom v skupine zabodoval do už spomínaného seriálu FIA CEZ.

Sergeja Škarpíška konečne na Jankovom vŕšku začal poslúchať Opel Calibra. Tu v Cazine poslúchanie prestalo a po tom, čo mu „ojnica podala ruku“, Calibra začala horieť. Našťastie dobre zafungoval hasiaci systém, ktorý sa postaral o to, že na vaute vyhorel iba motorový priestor a našťastie nezhorelo celé auto.

„Škoda toho rozleteného motora a následného požiaru na Calibre. Žiaľ, v motoristickom športe sa aj takéto veci stávajú. Ak by sa táto nepríjemná udalosť nebola stala, povedal by som, že to bol jeden z veľmi pekných víkendov. Opäť sme sa po roku stretli s niektorými kamarátmi, dobre sme sa zviezli, ale aj vybojovali ďalšie body do seriálu FIA Zóna strednej Európy. Teraz nás však namiesto oddychu čaká skladanie nového motora a naťahovanie novej elektriky v Calibre. Napriek tejto nepríjemnosti som spokojný,“ zhodnotil preteky v Cazine Peter Ambrúz, manažér Slovak National Hill Climb Teamu.

Prečítajte si aj: