Ambrúzovci smerujú na ďalšiu Európu


         Miro Majláth

Majstrovstvá Európy pretekov automobilov do vrchu pokračujú nadchádzajúci víkend v Šternberku. Zároveň sa na rovnakej trati bude konať aj ďalšie kolo slovenského kopcového šampionátu. Slovak National Hill Climb Team sa tu predstaví v rovnakej zostave ako v Košiciach.

Posledné preteky automobilov do vrchu, ktoré sa konali pod názvom Moris Cup Jahodná, boli pre bratislavský Slovak National Hill Climb Team mimoriadne úspešné. Reprezentanti spomínaného tímu si dovedna odviezli z Košíc dvadsaťosem pohárov, ale aj nesmierne množstvo bodov do priebežného hodnotenia slovenského kopcového šampionátu. Teraz v rovnakej zostave smeruje Slovak National Hill Climb Team do Šternberku, pričom na tunajšej trati budú členovia tímu bojovať nielen o slovenské, ale aj európske body.

Kto sa v Šternberku vo farbách Slovak National Hill Climb Teamu predstaví ?

V prvom rade to bude Jozef Béreš mladší so špeciálom Tatuus. Ďodi bude určite bojovať nielen o prvenstvo v rámci domácich majstrovstiev, ale aj o poriadny prídel bodov v európskom šampionáte.

V otvorenom monoposte sa rovnako ako na Jahodnej predstaví aj Denis Suja, v jeho prípade to bude v spolupráci s formulou Tatuus Renault.

Aj tretí jazdec, v tomto prípade Miro Čiliak si v Šternberku dosýta užije jazdu vo vozidle bez strechy, pričom s formulou Metalex bude bojovať o body v rámci kategórie Historik.

V uzavretých vozidlách sa divákom predstaví vo farbách Slovak National Hill Climb Teamu hneď štvorica jazdcov.

V prvom rade to bude šéf tímu, Peter Ambrúz. V spolupráci s vozidlom Vauxhall Vectra ST bude Ambrzi bojovať o ďalšie body v triede E1-2000.

Skupinu N, ale aj triedu N+2000 doplní s vozidlom Mitsubishi Lancer EVO IX Peter Florek

a o triedu nižšie, čiže v N-2000 sa o body pobije Peter Kacvinský na Renaulte Clio.

Posledným jazdcom Slovak National Hill Climb Teamu, ktorého budú mať možnosť diváci na šternberskej trati sledovať bude Marek Foldi na Seate Leon Supercopa.

O tom, ako sa počas prvého júnového víkendu darilo jazdcom Slovak National Hill Climb Teamu vás budeme informovať po pretekoch.

Foto: Jozef Pisch

Prečítajte si aj: