Ambrúzovci na domácom kopci


         Miro Majláth

Slovak National Hill Climb Team čakajú azda najdôležitejšie preteky v sezóne. Proplusco Slovakia Baba 2017 práve tento tím organizuje. A keďže trať na Pezinskej Babe patrí k ich najobľúbenejším, odštartujú v v kompletnej zostave.

Prípravy a organizačné starosti (takmer) všetkým členom bratislavského tímu zabrali v posledných týždňoch takmer kompletný čas. Napriek tomu, príprava pretekárskych špeciálov neostala v ústraní.

„Je pravda, že sme sa všetci naplno sústredili príprave podujatia, ale aj oprave cesty a ostatných bezpečnostných prvkov, ktoré sú nevyhnutné pri pretekoch automobilov do vrchu. Množstvo času samozrejme zabralo aj rôzne „papierovanie“, ale všetko sme zvládli. Našťastie technika v tomto roku poslúcha a tak jej nebolo treba venovať množstvo času. Čo bolo treba na autách pripraviť zvládli mechanici a myslím si, že sme pripravení dobre,“ opísal udalosti okolo príprav na podujatie Proplusco Slovakia Baba 2017 Peter Florek.

Poďme sa teda spoločne pozrieť podrobnejšie na to, na čo sa v podaní Slovak National Hill Climb Teamu môžu diváci na Pezinskej Babe tešiť.

Samozrejme ako vždy, aj teraz bude asi najväčšiu pozornosť divákov pútať Jozef Béreš mladší. Ten sa predstaví v spolupráci s otvoreným kopcovým špeciálom Tatuus.

Aj Peter Ambrúz, šéf Slovak National Hill Climb Teamu, sa divákom predstaví v osvedčenej spolupráci s vozidlom Vauxhall Vectra ST.

Inak tomu nebude ani v prípade Petra Floreka, ktorý sa na domácom podujatí chystal štartovať s vozidlom Ford Fiesta R5, toto žiaľ utrpelo s iným jazdcom na Rally Hustopeče vážnejšie škody, ktorých oprava potrvá dlhšie a tak do Pezinku Peter dovezie opäť svoje osvedčené Mitsubishi Lancer EVO IX.

Diváci sa rovnako môžu tešiť aj na Mira Čiliaka a formulu Metalex MT 1-06, s ktorou bude bojovať na Pezinskej Babe o ďalšie body v rámci FIA Zóny strednej Európy Historikov.

S formulou Tatuus sa na štart Proplusco Slovakia Baba 2017 postav aj najmladší člen tímu, Denis Suja.

Šiestym jazdcom tímu bude Peter Kacvinský a Renault Clio Sport.

Ak sme až doposiaľ hovorili o tom, že pre jazdcov Slovak National Hill Climb Team je trať na Pezinskej Babe domáca, v prípade ďalších dvoch jazdcov to platí dvojnásobne. Obaja sú totiž Pezinčania a tak tu nemôžu chýbať. Hovoríme o Marekovi Foldim a jeho Seat Leon Supercopa a Paľovi Jajcayovi, ktorý sa v tohtoročnej sezóne divákom predstaví prvýkrát. Aj on osedlá vozidlo Seat Leon.

Podujatie Proplusco Slovakia Baba 2017 štartuje už počas nadchádzajúceho víkendu (8.-9.7.2017) na legendárnej trati na Pezinskej Babe, pričom po oba dva súťažné dni sú pre jazdcov, ale aj divákov pripravené najskôr dve dopoludňajšie tréningové jazdy a popoludní zase dvojica „ostrých“, čiže súťažných jázd, ktoré rozhodnú o konečnom umiestnení jednotlivých pretekárov.

Prečítajte si aj: